ROLEX GMT-MASTER II 126710BLRO – NEW 06/2025
188.000 DKK
Rolex GMT – Master II, ref. 126710BLRO “Pepsi” fra juni 2025. Uret har derfor Rolex garanti verden over til juni 2030. Uret er fabriksnyt.
GMT-Master II Ref. 126710BLRO, også kendt som “Pepsi”, er en af de mest ikoniske og eftertragtede sportsmodeller fra Rolex. Uret er kendt for sin karakteristiske blå og røde keramiske lynette, som giver modellen sit klassiske og genkendelige Pepsi-udtryk.
Denne udgave er monteret på den elegante Jubilee-lænke, som tilfører uret et mere raffineret og komfortabelt udtryk sammenlignet med Oyster-lænken. Kombinationen af Oystersteel, den røde/blå lynette og Jubilee-lænken gør modellen særligt populær blandt både samlere og entusiaster verden over.
GMT-Master II er skabt til den rejsende og gør det muligt at aflæse to tidszoner samtidigt via den ekstra 24-timers viser og den drejelige lynette.
Uret er udstyret med værk Caliber 3285, et automatisk Rolex-værk med høj præcision, robusthed og en gangreserve på ca. 70 timer.
Et moderne Rolex-ikon som nu er udgået efter 8 år i produktion hos Rolex.
Uret kommer som et fuldt sæt, med bokse, certifikat, booklets og hangtag.
ROLEX GMT-MASTER II 126710BLRO – NEW 06/2025
188.000 DKK
X
X








